کنکور 1402 : افزایش تاثیر ادبیات!!

عجیب ترین خبر تاریخ کنکور: اثر ادبیات در کنکور بعد از حذف عمومیا بیشتر شده… چرایی این مسئله رو نمی دونیم ولی قطعا اولین بار در تاریخ هستش که یک درسی سوالات مستقیمش داخل کنکور حذف میشه ولی در عین حال اثرش روی سرنوشت داوطلب ها افزایش پیدا می کنه… در این نوشته می خوایم با یک حساب و کتاب خیلی ساده بفهمیم چرا تاثیر درس فارسی 3 روی سرنوشت شما(دانشگاه، رشته و شهر) نسبت به تمام نسل هایی قبلی، 30 درصد افزایش پیدا کرده! مدارک مستند این نوشته جهت تایید اعتبار، در پایین هر بخش داخل همین متن آورده شده.

اثر امتحان نهایی ادبیات بعد از حذف دروس عمومی :


امتحانات نهایی از کنکور تیر 1402 ، چهل درصد تاثیر قطعی روی رتبه شما دارن. طبق جدول ضمیمه مصوبه 32 شورای پذیرش دانشجو، 21.63 درصد از تاثیر نهایی ها متعلق به ادبیاته که با یک ضرب و تقسیم ساده میشه:

8.6% = 40% × 21.63%


در ویدئوی پایین همین نوشته در 30 ثانیه اثبات کردیم که اثر ادبیات زمانی که تست مستقیم در کنکور داشت 6.4 درصد بوده:


بله… امتحان های نهایی در سکوت خبری به یک باره قریب به 9 درصد سرنوشت شما رو تشکیل می ده. واضح تر بگم: یک روز قراره بری سر جلسه امتحان نهایی ادبیات و 9 درصد کنکورت رو رقم بزنی. هیچ کدوم از نسل های قبلی این حس رو تجربه نکردن. قبول دارم که حس عجیب و حتی ترسناکیه ولی به این فکر کن که هنوز اکثر رقبای شما حتی به این مسئله فکر هم نکردن. با یک برنامه ریزی خوب و یه تلاش قوی روی این امتحان می تونی عملا شهر و رشته و دانشگاه عوض کنی.
ازت می خوام این مقاله ررو برای دوستانی بفرستی که واقعا برات مهمن و دوست داری با هم یک روز در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ها تحصیل کنید.
امیدوارم موفق باشی❤️